Управління освіти і науки

Бориспільської міської ради

У серпні 1975 року з метою координації діяльності освітніх закладів міста Борисполя створюється міський відділ народної освіти, який очолює виконуючий обов’язки завідувача міського відділу народної освіти Володимир Олександрович Науменко. Під його керівництвом знаходились дитячі садки, середні школи № 1, 3, 5, 6, 7, спортивна школа, початкова школа № 4, 8-річна школа № 2. В. О. Науменко, розуміючи потреби міста, інфраструктура якого розросталася, сприяв будівництву середньої школи №8. Під час його керівництва здійснювала виховну діяльність музична школа.

В одноповерховій хатині, старому приміщенні дитячого садочка № 1, у міському відділі народної освіти народжувалися ідеї щодо розбудови освітньої галузі Борисполя. В. О. Науменко не зупинився на досягнутому, і наприкінці лютого 1979 р. переходить на роботу в обласний відділ народної освіти.

З березня 1979 року завідувачем міського відділу народної освіти стає Раїса Степанівна Петрова, математик за фахом, яка працює на цій посаді до 1982 року.

12 серпня 1982 року відділ народної освіти очолив Микола Маркіянович Боровко, який до цього працював на посаді директора середньої школи № 1 імені Ю. Головатого. За роки своєї праці удостоєний державної нагороди "Заслужений працівник освіти” та Президентської відзнаки "Орден за заслуги” ІІ та ІІІ ступеня, Золотою медаллю "За заслуги в освіті”, Премією Київської обласної державної адміністрації "За заслуги в галузі освіти”. Крім того, він відзначений преміями імені О. Бойченка та А. Малишка. За роки його керівництва згідно з Законом України "Про місцеве самоврядування” міський відділ освіти перейменовано в управління освіти і науки виконавчого комітету Бориспільської міської ради (Рішення сесії міської ради № 3 від 30.05.2002); відкриті міжшкільний навчально-виробничий комбінат, Центр технічної творчості "Евріка”, Будинок піонерів, дитячий будинок "Берегиня”, побудовано середню школу № 4. Загальноосвітні заклади реорганізовано у заклади нового типу: Бориспільську багатопрофільну гімназію "Перспектива”, Бориспільський ліцей "Дизайн-освіта” імені П. Чубинського, СЗОШ І–ІІІ ступенів "Школа лінгвістики”. На території міста відкрито два вищі навчальні заклади: Бориспільський інститут муніципального менеджменту та філія Славістичного університету. Микола Маркіянович – автор 15 оригінальних збірників поезій та один із розробників теорії сучасного ронделя (теорія віршування).

17 листопада 2006 року на посаду начальника управління освіти і науки виконавчого комітету Бориспільської міської ради призначена Тетяна Анатоліївна Чернойван. Під час її керівництва згідно з Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» управління освіти і науки виконавчого комітету Бориспільської міської ради перейменовано в управління освіти і науки Бориспільської міської ради (рішення сесії міської ради № 2584-25-V від 13.12.2007).

Тетяна Анатоліївна продовжила стратегічний план розбудови освітньої системи міста свого попередника, а саме: започаткувала свято обдарованих дітей та творчо працюючих вчителів, започаткувала присудження щорічної Бориспільської міської премії «За заслуги в галузі освіти міста Борисполя» кращим педагогічним працівникам, встановила доплати вчителям, які підготували переможців різноманітних інтелектуальних та творчих конкурсів обласного та Всеукраїнського рівнів, переможцям та лауреатам фахових конкурсів; створено Центр туризму і краєзнавства; Бориспільську багатопрофільну гімназію "Перспектива” реорганізовано в Бориспільський навчально-виховний комплекс "Гімназія "Перспектива” – школа І ступеня”. Керівник сприяє науково-методичній та видавничій діяльності міського методичного кабінету, здійсненню експериментальних досліджень в освітній галузі та впровадженню інноваційних технологій. Завдяки фінансовій підтримці начальника управління освіти і науки світ побачили такі праці: каталог-довідник «Туристичними шляхами Бориспільщини», збірники наукових праць педагогів міста «Безмежжя Борисового поля» та «Діалогічні аспекти педагогічної спадщини видатного українського дидакта В. О. Сухомлинського», збірка найкращих дитячих творів фестивалю «Таланти твої, Бориспільщино», «І проросте зерно таланту...», започатковано видання щоквартального інформаційно-методичного та щорічного інформаційно-аналітичного збірників. Тетяна Анатоліївна Чернойван сприяє проведенню науково-практичних, науково-методичних конференцій, круглих столів. Традиційними стають творчі вечори педагогів міста Борисполя. Учні міських навчальних закладів є постійними переможцями та призерами обласних та Всеукраїнських інтелектуальних і спортивних змагань та творчих конкурсів.

Відповідно до міжнародного стандарту ISO 9001:2000 «Системи управління якістю. Вимоги», рішення сесії Бориспільської міської ради від 25.01.2007 №972-10-V в управлінні освіти і науки з 2008 року впроваджено систему управління якістю надання освітніх, інформаційних та адміністративних послуг у галузі освіти міста. Як результат упровадження: освітня система міста два роки поспіль займає ІІ позицію в області серед інших освітніх систем за рейтинговою оцінкою Головного управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації.

Завідувач міського методичного кабінету, кандидат педагогічних наук Людмила Мозгова.

Кiлькiсть переглядiв: 2643

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.